page loader propeller

FANLARIMIZ

TANDEM - TANDEM TİP KABİN / PANO FANI

Alida Fan TANDEM

Alida Tandem Fan Elektronik panoları içerisinde bulunan elektrik, elektronik ve sürücüler benzeri parçaların soğutulurken işletme ortamı içerisindeki tozdan koruma amaçlı üretilmiştir. (Patent No: 2005/02014)

TANDEM FAN NASIL ÇALIŞIR?

Her iki fan tek motor tarafından mekanik irtibatı olup oluşturdukları hava akımını bağımsız olarak üretirler. Fan I, hava akımını filtreden emer ve kabin içerisine basar. Fan II, kabin içerisinden emdiği havayı kabin dışına basar. Fan I, Fan II'ye oranla 2 birimlik fazla havayı kabin içerisine gönderir. +2 birimlik basınç farkı kapak boşluklarında veya kablo giriş kanalları arasından içeri girebilecek her tür tozun emilmesini engeller.

İşletme ortamında açığa çıkan toza bağlı olarak farklı filtre elemanı kullanmak mümkündür. Tekstil işletmeleri süngersi filtre elemanı kullanırlarken metal tozu benzer ortam için kağıt filtre tercih edilir. Tekstil amaçlı filtre elemanı tekrar kullanılabilir olup, elektrik panosunun takatını kesmeksizin her iki filtrenin bakımı veya değişimi 5 dakikanın altındadır.


Diger Fanlar ->
back to top image